22 stycznia 2019
Twoje miasto: Toruń

Wiosenna edycja Wampiriady!

wróć do aktualności

Wiosenna edycja Wampiriady!

30 kwietnia 2016 12:16

 

W dniach 25-28 kwietnia odbyła się wiosenna edycja Wampiriady (XIX edycja na Uniwersyteci Mikołaja Kopernika) czyli największej akademickiej akcji honorowego krwiodawstwa.
Życiodajny płyn chętnie oddają studenci wszystkich wydziałów naszego uniwersytetu. Każdy z nich ma swój indywidualny powód by pomóc.

 

 Wydarzenie, którego organizatorem jest Niezależne Zrzeszenie Studentów cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego też akcja została przedłużona o kolejny dzień.
26.04 zawitała do Bydgoszczy a w dniach 27-28.04 od godz. 9:00 do 16:00 krew mogli oddawać studenci UMK w Toruniu. Pamiętajmy, że wampirada to nie tylko krwiodawstwo. W tej edycji, była możliwość zarejestrowania się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych DKMS, wypełnienia Oświadczenia Woli w ramach akcji Zgoda na Życie oraz przekazania czekolad dla Toruńska Noc Dzieciom.

Chętnych do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi nie brakowało.

 W ramach wiosennej edycji Wampiriady zostało wysysane 133,2 l krwi, a grono potencjalnych dawców DKMS zwiększyło się o 113 osób. Z roku na rok frekwencja uczestników akcji wzrasta. Jest to bardzo dobra wiadomość i motywacja dla organizatorów.
Akcja nie zmusza Nas do dawania od siebie 100% wystarczy jedynie 9%, aby uratować ludzkie życie!

Pamiętajcie warto pomagać! A Oddając krew dajesz w prezencie uśmiech. (;

 

Autor: Krystyna Dmitrowska