22 stycznia 2019
Twoje miasto: Toruń

Wywiad z Adą Kamelą - przewodniczącą Samorządu Studenckiego UMK

wróć do aktualności

Wywiad z Adą Kamelą - przewodniczącą Samorządu Studenckiego UMK

18 lipca 2016 20:32

 

Witaj. Na wstępie chciałbym pogratulować wygranej w wyborach samorządu UMK i poprosić abyś w kilku zdaniach opowiedziała o sobie a także czym do tej pory się zajmowałaś?

 

Dziękuję bardzo. Hmm za dużo się nie zmieniło, gdyż do tej pory zajmowałam się również Samorządem Studenckim lecz na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Dodatkowo jestem harcerką, a w wolnych chwilach (choć mało ich) lubię po prostu zrelaksować się z książką w ręku.

 

Póki co jak Ci się podoba funkcja przewodniczącej Samorządu Studenckiego? Jesteś raczej pełna zapału czy przerażona natłokiem obowiązków?

 

Póki co jestem bardzo zadowolona  z mojej decyzji. Jestem raczej pełna zapału, pomysłów. Myślę, że ludzie jakimi się otaczam i z jakimi pracuję wpływają tak na moją energię i mnie nakręcają.


Dobrze, minęło już kilka tygodni od Twojej wygranej, czy masz już jakieś pierwsze spostrzeżenia odnośnie działalności samorządu, zauważyłaś już te obszary w których chciałabyś poprawić jego funkcjonowanie?

 

Trudno powiedzieć. Mam swoje spostrzeżenia, aczkolwiek jest okres wakacyjny i na rzeczy które według mnie mogłyby działać lepiej, wpływ  ma wiele czynników, między innymi ludzie, których w tym momencie brak w Toruniu. Czekam na rok akademicki, wtedy będę weryfikować ;)

 


Mamy teraz pytanie odnośnie tematu który interesuje większość studentów i nie tylko...możesz zdradzić już jakiś ogólny zarys imprez organizowanych przez Samorząd w bieżącym roku akademickim?

 

Hahaha.... będą! A to chyba najważniejsze. Planujemy robić więcej imprez okolicznościowych, zostaniemy jednak przy tradycyjnych otrzęsinach, TSKS, Juwenaliach.

 

...ok, a teraz pytanie które pewnie nurtuje wiele osób. Co z wyborami MISS UMK, planujesz reaktywację?

 

Nie mówię nie, ale nie zadecyduje o tym sama. Wybory MISS UMK to bardzo duże przedsięwzięcie organizacyjne, którego oczywiście z chęcią się podejmę. Ale jeżeli wybory będą miały wrócić to tylko z wyborami mistera.

 

Przeszliśmy zgrabnie do kwestii klubów studenckich. Powiedz proszę czy masz jakiś plan współpracy z lokalami które jako swój target określają studentów?

 

Nie zamykamy się na jeden klub, imprezy będą cykliczne, ale na pewno nie w jednym klubie.

 

...ok wiemy też ,że niedługo otwiera się Kotłownia. Czyli rozumiemy ,że mimo to nie zamykacie się na organizowanie eventów tylko w jednym lokalu?

 

Oczywiście, że nie. Jesteśmy otwarci na współpracę.

 

Zapewne wiesz już całkiem sporo na temat przyszłej działalności Kotłowni. Możesz zdradzić jakieś informację? Czy będzie przypominała "starą Kotłownię" ? Czy może jest zupełnie inne wizja i jak Ty się na nią zapatrujesz?

 

Przyszła Kotłownia to nadal klub studencki. Może nieco w innym klimacie ale jednak. Nowy właściciel, nowe pomysły. Będzie się działo. Będą imprezy, będą koncerty i wiele wiele innych wydarzeń kulturalnych.