22 stycznia 2019
Twoje miasto: Toruń

Kuchnia prosto z Osetii w Toruniu!

wróć do aktualności

Kuchnia prosto z Osetii w Toruniu!

14 listopada 2016 16:19

 

 

 

 

 

 

 

Skąd wziął się pomysł na otwarcie Restauracji Osetia w Toruniu?
 

Na pomysł wpadł Vladislav Khabliev pochodzący z Osetii Północnej (wchodzącej w skład Federacji rosyjskiej)biznesmen oraz właściciel firmy UMC Poland , który wykupił dawną Fabrykę Sharpa w Ostaszewie. W ten sposób promując własną kulturę oraz kuchnię chce wprowadzić powiew świeżości na toruńskim rynku gastronomicznym

 

 

Czy moglibyście przybliżyć nam kuchnie osetyjską?
 

Specjalnością są pierogi osetyjskie jedyne tego typu danie w całej Polsce, które Osetyjczycy zwykle jedzą przy okazji spotkań rodzinnych. Różnią się kompletnie od naszych polskich pierogów, maja kształt zbliżony do pizzy o średnicy 18 lub 36 cm, na dole jest ciasto wykładane różnego rodzaju farszem, który od góry ponownie przykrywamy kolejna warstwą ciasta. Pozostałe potrawy pochodzą z kuchni kaukaskiej m.in. dania mięsne, warzywa, sałatki i przyprawy serwowane w sposób zgoła odmienny niż nasza kuchnia polska.  Ciekawostką jest również że na kuchni pracują dwie Panie z Osetii.

 

Jesteście na rynku kilka miesięcy, w jaki sposób chcielibyście zachęcić gości do wybrania waszej Restauracji?
 

Nasza restauracja jest czymś zupełnie nowym na rynku gastronomicznym. Kuchnia osetyjska jest bardzo specyficzna i smaczna, każdy znajdzie coś dla siebie. Koszt pierogów w zestawie z sosem, sałatką i napojem rozpoczyna się od 17 zł. Sam lokal znajduje się w pięknej XVI wiecznej kamienicy, która zachęca swoim wnętrzem, które idealnie nadaje się do organizacji różnego rodzaju imprez okolicznościowych oraz spotkań biznesowych. Ponadto w naszej ofercie znajdziecie dwudaniowe lunche w cenie 15 zł. Organizujemy również różnego rodzaju cateringi , obiady pracownicze i jesteśmy otwarci na współpracę z różnymi podmiotami. Nasze ceny są bardzo konkurencyjne co daje duże pole manewru dla wszystkich zainteresowanych.

 

 

Jakie dania z karty menu są godne uwagi?
 

W pierwszej kolejności konieczne musicie posmakować naszych pierogów, a dla osób lubiących smażone dania polecamy czeburek (placek osetyjski z mięsem). Godne uwagi jest również chaczapuri po adżarsku (zapiekany placek z serem adygejskim i serem suluguni). Ponadto w naszej karcie znajdziecie różnego rodzaju zupy, sałatki, przystawki oraz dania główne (Żarkoje – wieprzowina z grzybami i ziemniakami, Liulia kebab, stek itd.). Dodatkowo pyszne desery oraz koktajle oraz menu przeznaczone dla dzieci.

 

Rynek toruński jest specyficzny, nie boicie się mocnej konkurencji?
 

Zawsze są pewne obawy, jesteśmy nowym podmiotem na rynku, ale posiadamy niezbędne doświadczenie oraz nowe pomysły. Nasza kuchnia jest czymś zupełnie nowym czego brakowało w Toruniu. Klimat lokalu jest zgoła odmienny, jesteśmy otwarci na rynek oraz mamy wspaniałą ekipę która jest gotowa na nowe wyzwania. Podsumowując zapraszamy do posmakowania kuchni osetyjskiej, z nami zjecie smacznie i w przystępnej cenie. Osetia, Rynek Staromiejski 19, tel. 572-724-274 Serdecznie zapraszamy!!!

 


 


O restauracji Osetia rozmawialiśmy z Szefem kuchni Marcinem Kosińskim i Managerem Adamem Nestorem