22 stycznia 2019
Twoje miasto: Toruń

Eger, czyli restauracja węgierska

wróć do aktualności

Eger, czyli restauracja węgierska

13 czerwca 2017 12:02

 

Zapraszamy wszystkich do Restauracji Eger - rodzinna atmosfera, pyszne jedzenie oraz klimatyczne miejsce spotkań. W ramach zachęcenia zapraszamy do przeczytania wywiadu z menagerem restauracji !


 

              1. Dlaczego akurat kuchnia węgierska?

 

Wybraliśmy kuchnię węgierską, ponieważ jest smaczna, tania, sycąca, to przede wszystkim. Przy specjałach węgierskiej kuchni miło spędza się czas w gronie rodziny i znajomych. Eger jest idealnym miejscem do tego, żeby zacząć i zakończyć dzień lampką wina. Jesteśmy dumni z kultywowania wspaniałej kuchni (i nie tylko kuchni) węgierskiej. Eger jest jedyną kuchnią węgierską w regionie, więc wprowadzamy do toruńskiej gastronomii powiew świeżości i oryginalności. Czegoś takiego zdecydowanie w Toruniu brakowało!

 

 

2. Skąd nazwa Eger?

 

Eger to małe miasteczko położone na północny wschód od Budapesztu, słynące z pysznego wina oraz ciepłych, naturalnych basenów. Najbardziej urokliwa jest w nim tzw. Dolina Pięknej Pani (Szépasszony-völgy), największe i najpopularniejsze skupisko piwniczek wykutych w wulkanicznym tufie. To idealne miejsce do przechowywania wina. A gdyby dodać do tego fakt, że Eger jest  miejscem wieloletnich spotkań naszych przyjaciół i rodziny, restauracja po prostu nie mogłaby nazywać się inaczej.

 

 

3. Kuchnia węgierska w kilku słowach…

 

                Przyprawy, przyprawy i jeszcze raz przyprawy. Kuchnia węgierska jest bardzo wyrazista, a my tą wyrazistość chcemy utrzymywać. Wbrew pozorom same dania nie są pikantne, jak często myślą goście, ale proponujemy sprowadzane specjalnie z Węgier pasty paprykowe, które naprawdę dodają ostrości. W naszym menu znajdziecie Państwo tradycyjną węgierską zupę rybną halászlé, gulasz wołowy czy przepyszny naleśnik a’la Gundel. Nie zapomnieliśmy także o papryce, charakterystycznym dla Węgier warzywie.

 

 

4. Do jakich gości skierowana jest oferta restauracji?

 

Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do ludzi ceniących sobie dobrze przyprawione jedzenie i pyszne węgierskie wino. Naszym głównym celem było stworzenie miejsca, które emanuje rodzinną atmosferą i ciepłem. Gościmy zarówno rodziny z dziećmi (dla których mamy przygotowany specjalny kącik), klientów biznesowych, a także wielu turystów zagranicznych. Warto zaznaczyć, że posiadamy dodatkową salę, w której organizujemy wszelkiego rodzaju konferencje czy przyjęcia okolicznościowe. Nastrojowe spotkania towarzyskie, koncerty z żywą muzyką - wszystko to i wiele więcej znajdziecie Państwo w Eger.  

 

 

 

5. Czym Eger wyróżnia się na tle innych restauracji?

 

Wyróżniamy się przede wszystkim naszą wędzarnią. Jako jedyna restauracja w Toruniu posiadająca wędzarnię mamy możliwość częstować wszystkich przepysznymi wędzonkami.  Oprócz jedzenia mamy najlepsze węgierskie wina, często trudno dostępne. Nasza kuchnia bazuje na dużej ilości warzyw i dobrej jakości mięs. Oprócz tradycyjnych węgierskich dań serwujemy również steki dla prawdziwych miłośników. Dodatkowo lokalizacja, jesteśmy położeni przy głównej bramie toruńskiej starówki, więc z naszego letniego ogródka doskonale widać bulwar. Na koniec najważniejszy aspekt, który może dać nam pewną przewagę nad konkurencją - powiew świeżości na gastronomicznym rynku, który wzbudza sporą ciekawość wśród mieszkańców i turystów. Zapraszamy serdecznie do restauracji Eger!